Érdemes akár ünnepnapon is ellátogatni az országban, mert ilyenkor sok érdekes látnivaló akad. Ne felejtsük el azonban, hogy a bankok, üzletek, a legtöbb múzeum ilyenkor zárva tart és ünnepi menetrend érvényes a tömegközlekedésre is.
Január 1.
Nagypéntek, Húsvét vasárnap, Húsvét hétfő
Áldozócsütörtök (40 nappal húsvét előtt)
A királynő napja- A királynő születésnapja (április 30), igaz nem a jelenlegi királynő Beatrix, hanem édesanyjának, Juliana-nak születésnapja ez. (Beatrix születésnapja januárban van, ekkor még hideg van ahhoz, hogy bármilyen szabadtéri mulatságot rendezzenek. Ezen a napon az egész ország narancssárga színt visel.
Pünkösd Vasárnap (Húsvét utáni hetedik vasárnap), Pünkösd Hétfő
Karácsony napja (dec. 25) és Karácsony másnapja (dec. 26)
Emellett két, a II. Világháborúra emlékező ünnep is van. Egyik sem hivatalos ünnepnap, de elképzelhető, hogy egyes üzletek zárva tartanak. Május 4.-én a háború halottaira emlékeznek, Május 5.-én pedig a felszabadulást ünneplik.
Hollandiának egyik jelentős ünnepe a Prinsjesdag, azaz Királyfi-nap, melyet a hollandok szeptember második keddjén ünnepelnek. Náluk a Mikulásnak nagyobb a szerepe mint nálunk, főleg, hogy a mikulást majdnem akkora, vagy nagyobb ünnepnek tartják mint a Karácsonyt. Mivel a hollandok a középkorban keverték Spanyolországot és Itáliát ezért az ő mikulásuk a mai napig Spanyolországból jön egy gőzhajón, az ő fekete szolgáival, ún. Feketepétereivel. Az ajándékokat ugyan a kéményen keresztül kézbesíti, de a háztetőkön gyönyörű fehér lovával szökdell, ezért szokás a cipőbe (v. fapapucsba) egy kis répát tenni a lónak.
http://flyingdutchman.blog.hu/2010/05/29/minden_amit_a_hollandokrol_tudni_illik
|